0 546 826 53 38 marmarakoop@hotmail.com

Çatalca nakliyat şirketi ile günümüzde hemen hemen her insanın bir kez dahi olsa yolu kesişmiştir. Nakliyat işine her kişi hayatının bazı dönemlerinde ihtiyaç duymuştur. Peki, bu nakliyat işinin tam tanımı nedir diye soracak olursanız nakliyat kelime anlamı olarak taşıma demektir.

Nakliyat; genel tabiri ile eşyaların veya elde bulunan malzemelerin, toplu veya tek başına bir yerden başka bir yere götürülmesine ve eski yerinden alınıp yeni yerine yerleştirilmesine verilen bir isimdir. Nakliyat işinin tanımının bu kadar kısa olması bu işin çok kolay ve sıradan olduğu anlamına gelmemektedir.

Zira nakliyat işi oldukça zor ve titiz çalışılması gereken bir iştir. Her işte olduğu gibi başarılı bir taşıma işleminin olması isteniyor ise bu işte de oldukça sistemli ve planlı çalışılmalı, iş paylaşımı dengeli bir şekilde yapılmalıdır.

çatalca nakliyat

Nakliyat işinin sadece eşyaları alıp bir yerden başka bir yere koymak olarak düşünmek ve işi bu şekilde yapmak her zaman işte noksanların oluşmasına sebebiyet verir. Bizde Çatalca nakliyat olarak bunun farkındayız ve her hususa dikkat ederek çalışmaya özen göstermekteyiz.

Çatalca Nakliyatın Diğer Nakliyat Firmalarından Farkı Nedir?

Firma olarak kurulduğumuz günden beri yaptığımız her işin arkasında durmakta ve müşterilerimizin memnuniyetini her zaman her şeyin önünde tutmaya dikkat etmekteyiz.

Günümüzde yüzlerce nakliyat işini yapan firma bulmak oldukça kolaydır. Nüfusun artışı ve yaşanan göçler veya atamam gibi taşınma gerektiren tüm nedenlerden dolayı bu sektöre gelen talebi artırdı ve doğal olarak her yerde nakliyat şirketleri çoğaldı.

Tabi ki burada dikkat etmemiz ve gözden kaçırmamamız gereken şey bilinmelidir ki her nakliyat firması işini aynı kalitede ve hızda yapmamaktadır. Rastgele girdiğiniz ve eşyalarınızı taşıttığınız nakliyat firması sizlerin eşyalarınızı kaybetmenize, hasar almasına neden olabilir ve mağduriyet yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bizler firma olarak müşterilerimizin korku duyduğu her konuda kendisine güven teminatı vermekteyiz.

Çünkü yaptığımız işi en başından planlayarak, belirli bir sistem oluşturarak ve deneyimli personeller ile birlikte çalışarak nakliyat işini yapmaktayız. Eşyalarınız için her konuda titiz çalışarak tüm malzemelerinizi özenle sararak, herhangi bir hasar almasına engel olacak şekilde yerleştirilmesine dikkat etmekteyiz.

çatalca nakliyat fiyatları

Olarak Dikkat Ettiğimiz Noktalar Nelerdir?

Nakliyat işini yaparken hem firma hem de personelimiz olarak yaptığımız işin bilincindeyiz. Bizlere taşınma için emanet edilen her bir eşyanızın sizler için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Bu yüzden bize nakliyat işi için verdiğiniz her bir malzemenizin taşınmasında oldukça özen göstermekteyiz.  Öncelikle evinize veya malzemeleriniz neredeyse oraya geldiğimizde ilk iş olarak iş dağılımı yaparak eşyalarınızın her birini personelimiz dikkatli bir şekilde elimizde bulunan en kaliteli malzemeler ile sarmaktayız.

Bu eşyalarınızın taşınma sırasında herhangi bir nedenden dolayı çizilmesine, hasar almasına, bozulmasına, ezilmesine veya kırılmasını önlemeye yardımcı olmaktadır. Daha sonra sarılan tüm eşyalar müşterimizin tercih ettiği taşıma şekli ile tek tek araca, düzenli ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmektedir.

Daha sonra yerleştirilen eşyalar müşteriye verilen sürede ulaştırılmak üzere yola çıkmaktadır. Ve verilen söz ne ise o sürede teslim edilmesine dikkat edilmektedir. Eşyalarınızın taşınması sırasında da müşterimiz ile her zaman irtibat halinde olarak kendisini her konuda bilgilendirmeye özen göstermekteyiz.

Çatalca nakliyat, Çatalca taşımacılık, Çatalcada nakliyat yapan firmalar

Çatalca Nakliyat Olarak Müşteriye Herhangi Bir Teminat Veriyor Muyuz?

Tabi ki de, bizleri tercih eden her müşterimize bizler ile yapmış olduğu ticaret için gerekli teminatı vermekteyiz. Nakliyat işinde en önemli hususlardan bir tanesi arada olan güven duygusunun duyulmasıdır. Bizler firma olarak müşterilerimize verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız. Her işte olduğu gibi nakliyat işinde de müşterinin güven duyması ve kendisini rahat hissetmesi oldukça önem arz etmektedir. Bunun içinde bizlerde firma olarak müşteri ile nakliyat işi için bir sözleşme hazırlanıp imzalanmaktadır.

İmzalanan sözleşmede nakliyat işi ile ilgili her bir detay yer almaktadır. Bu sözleşme hem firmamızın hem de müşterimizin mağduriyet yaşamasına engel olmuş olacaktır.  Taşınma işinin başında müşteriye nakliyat işinin her aşaması anlatılarak bu süreç hakkında detaylı bir şekilde bilgi verilmektedir. En son olarak da nakliyat işi için ne kadar ücret ödeneceği konusunda müşteri doğru bir şekilde bilgi verilmektedir. Müşterilerimiz için en büyük teminatlarımızdan bir diğeri de bizleri her daim tercih eden devamlı müşterilerimizdir.

Neden Çatalca Nakliyat Firmasını Tercih Etmeliyiz?

Nakliyat konusunda bizleri tercih eden her müşterimiz bizler için değerlidir. Bizlere güvenip firmamızı tercih eden her kişiye eşyalarını güvende taşınacağına oldukça fazla dikkat etmekteyiz. Taşınma konusunda müşterimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için nakliyat işinin en başından en son teslim edilen ana kadar tüm işimizi büyük bir ciddiyet ve titizlilik ile sürdürmekteyiz. Firma ve personel olarak yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu yüzden nakliyat işimiz için her zaman en kaliteli malzemeleri kullanmaktayız ve müşterilerimize verdiğimiz sürede eşyalarının taşınmasına özen göstermekteyiz. Taşınacak olan malzemelerin güvenilir bir şekilde getirileceği yere ulaşması için son ana kadar sıkı bir şekilde çalışmaktayız. Hızlı ve eşyalara zarar vermeden taşımak, montaj ve söküm işlemlerinin tam olarak doğru şekilde yapılmasına da dikkat etmekteyiz. Müşterinin nakliyat işi sırasında bizden beklediği her beklentiye en iyi şekilde cevap vermeye çalışmaktayız. Her türlü şikayet veya memnuniyetsizlik meydana geldiğinde bunu müşteri ile konuşarak aradaki sorunun giderildiğine emin olmaktayız. Nakliyat işinin gerektirdiği bütün sorumlulukları firma olarak taşımaktayız.

Eşyalar Nasıl Taşınmaktadır? Asansörlü Taşıma Sisteminiz Bulunmakta Mı?

Çatalca nakliyat olarak eşyaları genellikle müşterilerimizin tercih ettiği şekilde taşıma işlemini yapmaktayız. Firmamızda her türlü taşıma sistemi mevcut olup son yıllarda en çok tercih edilen taşıma sistemi de asansörlü sistemler olmaktadır. Bunun nedeni asansör ile taşıma sırasında eşyalarda meydana gelebilecek olan tüm hasarların diğer sistemlere nazaran biraz daha önüne geçmektedir.

Özellikle çok katlı binalarda yapılan taşıma işleminde eşyaların zarar görme olasılığı biraz daha fazla olmaktadır. Asansörlü taşıma sistemleri ile eşyalar doğrudan yukarıdan aşağıya makineler ile indirildiğinden dolayı daha az risk barındırmaktadır Resmi Olarak.

Eşyalar Nasıl Araçlarda Taşınmaktadır? Eşyaların Taşındığı Araçlar Eski Mİ?

Nakliyat işinde kullandığımız tüm araçların muayenesi tam olarak yapılmış olup, her zaman araçların bakımlarının zamanında yapılmasına dikkat edilmektedir. Filomuzda yer alan tüm araçlar yenidir.

Hadımköy ‘de yaşıyorsanız ve nakliyat fiyatları konusunda bilgi sahini olmak istiyorsanız hadımköy nakliyat yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Çatalca Nakliyat

Bir yerden başka bir yere taşınmak son derece sıkıntılı ve zahmetli bir iştir. Çoğu kişi taşınma sözünü duyunca korkabilir. Eşyaları toparlama, hazırlama ve bir yerden bir yere götürme gibi nakliye aşamaları herkesin gözünde büyüyebilir. Zaten zorlu bir süreç olan taşınma sırasında daha fazla masrafa girmemek için ve de eşyalarınızın zarar görmemesi için bu konuda profesyonel bir elden yardım almanız gerekebilir.

Çatalca nakliyat konusunda da bir ihtiyacınız olması durumunda dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunur. Çatalca’da bulunan nakliyat firmaları konusunda gerekli olan araştırmayı yapmalı ve bu konuda deneyim sahibi olan güvenilir bir firmayı bulmalısınız. Bu konuda yapacağınız bir hata ya da firma ile anlaşmanız konusundaki bir eksiklik sizi daha kötü bir duruma sokabilir. Taşınma sırasında bir sorun yaşamamak konusunda dikkat etmeniz gereken pek çok nokta söz konusudur.

Eşyaların Hazırlanması

Nakliyat işleminin ilk aşaması eşyaların hazırlanmasıdır. Eşyaların nakliye sırasında zarar görmemesi için dikkatli bir şekilde kolilenmesi ve paketlenmesi gereklidir. Her bir eşyanın farklı bir şekilde paketlenmesi gerekebilir. Mutfak eşyaları ya da beyaz eşyalar aynı şekilde paketlenmez.

Özellikle beyaz eşyalar konusunda ayrıca dikkat edilmesi gereklidir. Bunlar evimizin demirbaşları olmakla birlikte her zaman yenilenen ve satın alınan eşyalar değildir. nakliyat sırasında zarar görmeleri sizi çok büyük bir zarara sokabilir. O yüzden hangi malzemelerle sarılması ve paketlenmesi gerektiği konusunda özenli olunmalıdır. Seçeceğiniz nakliyat firması öncelikle bu konuda özenli bir şekilde çalışmalıdır.

Asansörlü Taşıma İmkanı

Bazı binalarda taşınma sırasında asansörden yardım alınması gerekebilir. Eğer binanın asansörü buna uygunsa bir sorun olmaz. Ama bazı sorunlardan dolayı binaların asansörü buna uygun olmayabilir. Bu durumda taşınma konusunda yardım alacağınız nakliyat firmasının asansörlü bir sistemi bulunması gereklidir.

Nakliyat firması ile görüşmeden önce bütün bu koşulları belirtmeniz gereklidir. Ebadı ve ağırlığı büyük olan eşyaların nasıl taşınacağı konusunda net bir bilgi almalısınız. Eşyalarınızın hangi şartlarda taşınacağı konusunda yeterince bilgi verirseniz ve firmanın bu konularda gerekli şartları sağladığından emin olursanız risk almazsınız. Bu yüzden taşınma için firma ile anlaşmadan önce gerekli olan bilgileri edinmeli ve firmanın bu konudaki yetkinliğinden emin olmalısınız.

Eşyaların Araca Yerleştirilmesi

Bütün eşyalarınızın gerektiği şekilde hazırlandığından emin olsanız bile bu eşyaların araca taşınması işlemi de son derece önemlidir. Ufak ya da büyük olan her parça taşınırken özen gösterilmelidir. Hem araca kadar götürülme aşaması hem de araçta nasıl yerleştirilecekleri önemli konulardır. Kısacası hem paketleme hem de bütün paketlerin araca yerleştirilmesi zorlu süreçlerdir.

Bu konuda görüşeceğiniz firmanın profesyonel ve deneyimli olması bu noktada da büyük bir önem taşır. Firmanın bütün çalışanları deneyimli olmalıdır. Çünkü ev eşyası taşıma sırasında çok fazla sayıda eşya söz konusudur. Her birisi konusunda uzmanlaşmış ve daha önce tecrübe kazanmış olan çalışanlar taşıma sırasında daha başarılı olur.

Bu yüzden firmanın ne kadar zamandır bu alanda taşıma yaptığı ve güvenilir olup olmadığı konusunda emin olmalısınız. Çatalca’dan herhangi bir yere taşınma sırasında sorun yaşamamak için dikkat etmeniz gereken pek çok nokta söz konusudur. Bütün bunlardan emin olmak için firmanızdan emin olmanız yeterlidir. O yüzden işinizi şansa bırakmamalı ve iyi bir firma seçmelisiniz.

Evden Eve Taşıma

Taşınma konusu kapsamlı bir konudur. Bazı firmalar sadece evden eve taşıma konusunda hizmet verebilir. Ancak nakliyat konusu sadece bununla sınırlı değildir. Nakliyat meselesinin ofis taşıma ya da daha büyük işletmelerin bütün gereçlerini ve mobilyalarını taşıma gibi boyutları da vardır. Mesela fabrika taşıma konusunda deneyimli firmalar da bulunur.

Profesyonel bir firma ararken bunların hepsini kapsayıp kapsamadığından ve kurumsal bir hizmet verip vermediğinden de emin olmalısınız. Genel olarak hemen hepsi konusunda hizmet vermiş olan kapsamlı bir firma sizin için çok daha iyi olabilir. O yüzden firma ile görüşürken ya da firma için araştırma yaparken bu konulara da dikkat etmelisiniz.

Ofis Taşımacılığı

Ofis eşyaları konusunda deneyimli bir firma ararken de dikkat etmeniz gereken konular vardır. Firmanın daha önce ofis eşyası taşıyıp taşımadığını ve kurumsal olarak hizmet verip vermediğini sorabilirsiniz. Ofis eşyaları da ofisin hangi alanda çalıştığına göre farklılıklar taşır ve her birisinin özenle hazırlanması şarttır.

Bazı ofislerde daha büyük boyutlu parçalar bulunur. Bu yüzden asansörlü taşımacılık gerekebilir. Nakliyat firması araştırırken ve gerekli anlaşmayı yapmadan önce bu konularda bilgi almanız gerekebilir. Ofis eşyaları konusunda bütün ayrıntılara hakim olan bir firma ile anlaşmanız en iyisidir. İş yeri taşıma hem zaman alan hem de masraflı bir süreç olabilir.

Bu süreçten zarar görmemek ve en iyi şekilde bu süreci atlatmak için çalışacağınız firmanın uzmanlığı büyük bir önem taşır. İşinizin güvenli ve başarılı bir şekilde devam etmesi ve risk almamak için nakliyat firması büyük bir önem taşır.

Fabrika Taşımacılığı

İş yeri taşımacılığı önemli bir konudur. Eğer iş yeriniz daha geniş bir yerse ve mesela bir fabrikanız varsa ve taşınmak zorunda kaldıysanız bu durum daha zor bir süreçtir. O yüzden bir nakliyat firması ile görüşürken iş yeri ya da fabrika konusundaki bütün ayrıntılar hakkında bilgi vermelisiniz.

Eşyaların niteliği ve zarar görme olasılığı, kaç parça olduğu, boyutu ve sayısı çok önemlidir. Bu yüzden hepsi hakkında ayrıntılı bir bilgi vermeniz şarttır. Ağırlıkları ve ebatları konusunda da kesin bir bilgi vermelisiniz. Firmanın fabrika eşyaları taşıma konusunda deneyimi varsa çok daha başarılı bir nakliyat işlemi gerçekleşir.

Mesela eğer iş yeri bu konuda deneyimli ise eşyalarınız hakkında zaten detayı bir bilgi isteyecektir. Eşyaların sayısı, ağırlığı ve boyutları konusunda gerekli bütün bilgileri sizden talep edecektir. Firmanın nasıl çalıştığı ve profesyonel olup olmadığı konusunda bu noktada da emin olabilirsiniz.

Garantili ve Sigortalı Bir Taşıma İşlemi

Nakliyat konusunda özen gösterilmesi gereken bir diğer konu ise firmanın eşyalarınızın taşınması sırasında meydana gelebilecek arızalara ve sorunlara karşı garanti verip vermemesidir. Neredeyse nakliye işleminin en önemli aşamalarından birisi de garanti meselesidir. Nakliyat sırasında profesyonel bir firma ile anlaşsanız birle sorun yaşamanız mümkündür. Herhangi bir eşyanız zarar görebilir. Uzun, detaylı ve zorlu bir süreç olduğu için nakliye işlemi bazı riskleri taşır. Eşyalarınızda bir eksiklik, arıza ya da herhangi bir sorun çıkabilir. Bu durum da sizin için çok daha maliyeti yüksek olabilecek bir durumdur.

Her ne kadar özenli taşınırsa taşınsın eşyalarınızın zarar görüp görmeyeceğine dair firmanın garanti verip vermediği konusunda emin olmalısınız. Fiyat ve garanti konuları bir firmanın profesyonelliğini belirleyen konulardır. Çalıştığınız firma size bu konularda kesin bir bilgi vermelidir ve ona göre bir taşıma belgesi sunmalıdır.

Garanti vermiyorsa sizin için ciddi sorunlar yaşanabilir. Zaten bütün profesyonel firmalar taşıma sırasındaki arızalarla ilgili bir garanti belgesi verir. Eğer firma yeterince yetkin ve profesyonel ise size karşılaşabileceğiniz her türlü sorun hakkında kısa zamanda bir çözüm sunabilmelidir. Bu çözümlerden emin olabilmek için garanti konusunda kesin bir bilgi almalısınız.

En İyi Fiyat Garantisi

Eğer Çatalca’da yaşıyorsanız ve bir nakliyat firması aramak zorunda iseniz bir araştırma yapabilirsiniz. Çatalca’dan İstanbul’un her yerine eşya taşıyan nakliyat fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Anlaşacağınız firma size piyasa koşullarında iyi bir fiyat vermelidir.

Eğer piyasa koşullarının çok altında bir fiyat veriyorsa firmanın diğer özelliklerinden ve deneyiminden emin olmalısınız. Unutmayın ki deneyim ve profesyonellik açısından yetersiz ama çok uygun koşullarda fiyat sunan bir firma da sizi zarara uğratabilir. Mesela eşyalarınız taşınma sırasında daha çok zarar görebilir. Zamanlama ve nereden nereye taşınacağı konusunda bir sıkıntı yaşanabilir.

Nakliye işleminin herhangi bir aşamasında beklemediğiniz sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların her birisi sonuçları çok daha maliyetli ve sıkıntılı durumlara neden olabilecek sorunlardır. O yüzden araştırma yaparken ve firmanın güvenilir olup olması konusunda dikkatli olmanız gerekebilir.

Size net koşullar sunan ve kesin bilgiler veren bir firma bulmanız en iyisidir. Eşyalarınızın taşınması sırasında yaşanacaklar konusunda garanti veren bir firma bulmanız gereklidir. Bu koşullardan herhangi birisinde sıkıntı yaşarsanız daha fazla beklenmedik sorunla karşılaşırsınız. Bu durum da zaten sıkıntılı ve zorlu bir süreç olan taşınmayı sizin için çok daha zor hale getirebilir.

Koşullar Konusunda Kesin Bir Anlaşma

Profesyonel bir firma size zamanlama, taşıma koşulları, fiyat ve garanti konusunda kesin bir bilgi vermelidir. Bunların herhangi birisinde işini şansa bırakan bir firma ile anlaşma yapmayın. Firma seçimi konusunda acele etmeyin ve işinizi şansa bırakmayın. Nakliyat konusu şansa bırakılacak önemsiz bir konu değildir.

Özen gösterilmesi gereken incelikli bir konudur. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. Ve bütün ayrıntılar konusunda yeterli bir bilgi alıp net bir anlaşma yapmalısınız. Nakliyatın her aşaması ve her koşulu hakkında kesin bir bilgi edinmelisiniz.

Evden eve nakliyat yapılacaksa nakliyat firmasında tam olarak söz verdiği zamanda kapınıza kadar gelmeli ve eşyalarınızı gereken şekilde taşımalıdır. Profesyonellik en çok da zamanlamaya ilişkin bir meseledir. Firmanın bu konuda ne kadar yeterli olduğu konusu zamanlama konusuna dikkat edip etmemesinden de anlaşılabilir.

Bu konuda sıkıntı yaşamak yeni taşınacağınız yerin ya da eski yaşadığınız yerin kirası ve diğer özellikleri ile ilgili sorun yaşamanıza neden olabilir. Eğer iş yeri ya da ofis taşınacaksa işe ne zaman başlanabileceği de önemlidir. İşe başlayabilme sorunu yeni taşıyacağınız bir iş yeri için en önemli konulardan birisidir. Bu durum doğrudan sizin maddi sorunlar yaşamanıza neden olabilir. O yüzden zamanlama konusunda size net bir çözüm sunan bir firma bulmanız gereklidir.

Taşınma her açıdan büyük bir yük gibi görünür. Bu yükün maliyetini ve sıkıntısını azaltmak için seçeceğiniz nakliyat firması büyük bir önem taşır. Sizin yapmanız gereken en önemli şey firma seçmektir. Taşınma sırasında elinizi rahatlatacak ve sıkıntı yaşamanızı önleyecek olan bir firma bulmanız şarttır. Eğer bunu yaparsanız geri kalan konularda bir şey düşünmek zorunda kalmazsınız.

Sadece bu koşulu en iyi şekilde yerine getirdiğinizde ve güvenilir bir nakliyat firması bulduğunuzda üstünüzden büyük bir yük kalkmış olur. Bu yüzden işinizi kesinlikle şansa bırakmayın. Güvenilir, uzman kişilerle çalışan, size kesin ve net bilgiler veren, garanti sunan ve eşyalarınız konusunda gerekli bilgileri alıp ona göre önlemler alan bir nakliyat firması bulmaya çalışmalısınız. Bunu yapabilirseniz taşınmak sizin için büyük bir dert olmaktan çıkar. Kısa sürede çözebileceğiniz basit bir sorun haline gelir.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]