0 546 826 53 38 marmarakoop@hotmail.com

Özelikle ülkemizin bazı illerinin çok hızlı göç alması ve binaların daha yüksek katlardan oluşması gibi faktörlerden dolayı Esenyurt nakliyat ihtiyacı doğmuştur. Ufak çaplı nakliye araçları ufak işler yaparken nakliyat sektörü de hızla büyümeye başlamıştır. Elbet teki insanın var oluşundan beri nakliyat insanoğlunun ihtiyacıdır ancak nakliyat denildiğin zaman ilk akla gelen ev eşya taşımacılığıdır. Ancak nakliyat çok geniş kapsamlı bir sektördür.

Ülkeler arası nakliyat şehirlerarası nakliyat, büyük malların nakliyesi, küçük eşyaların nakliyesi, evrak nakliyesi, canlı hayvan nakliyesi gibi insanların ihtiyacı olan nakliyeler bulunmaktadır. Aslında nakliye sektörü tahminlerin üstünde oldukça geniş bir sektör olmaktadır. Bu sektörün dalları bölümleri bulunmaktadır.

Her nakliye şirketi her tür eşya ve ya malı nakil edememektedir. Fabrika eşyaların nakliyesini yapan nakliye şirketleri fraklıdır. Bunun sebebi büyük yükler taşıdıkları için büyük nakliye araçları iş makineleri gibi ağrır vasıtalar kullanmalarıdır. Bu tür büyük yük nakliyesi yapan şirketler küçük eşyaların nakliyesini yapmazlar.

Canlı hayvan nakliye işi yapan nakliye şirketleri de evden eve taşımacılık ya da evrak nakliyesi ve ya büyük yük nakliyesi yapmazlar. Onların yükleri canlı hayvan olduğu için kullandıkları nakliye araçları da taşıdıkları hayvanlara uygun araçlardır. Nakliye sektöründe en büyük payı alan kargo şirketleridir.

Her şehirde her yerde büyük ihtiyaç duyulan kargo şirketleri nakliye sektörüne hizmet vermektedir. Kargo şirketleri de evden eve taşımacılık yapmazlar. Ancak kargo şirketleri nakliye sektörünün baş tacı olmaktadır. Büyük küçük paket taşımacılığı yapan kargo şirketleri halkın büyük ölçüde ihtiyacını karşılamaktadır. Hem uluslararası hem de yurt içi çalışan kargo şirketleri büyük küçük taşıma araçları hatta uçak kullanarak nakliye işleri yapmaktadırlar.

Kargo şirketleri hızlı ulaştırma sebebi ile de en çok nakliye olarak tercih edilmektedir. Nakliye sektöründe devlet garantili olan PTT de bu sektörde yer almaktadır. PTT de kargo şirketleri gibi nakliye işlemi yapmaktadır. Halk arasında en güvenilir nakliye işlemini yapan olarak da PTT görülmektedir. PTT uygulamasının farklı nakliye bölümlerinin olması da müşteriler için PTT’yi oldukça cazip hale getirmektedir. Özel olan kitap taşımacılığı yapan kargo bölümü öğrencilerin en çok kullandıkları nakliye bölümü olmaktadır.

Nakliye şirketleri farklı dallarda nakliye işlemi yapmaktadırlar onun için her nakliye şirketinin kendi bölümüne uygun nakliye aracı kullanması gerekmektedir. Nakliye araçları nakil edilecek mal ya da canlı hayvan nakliyesine ve uzaklık durumuna göre fiyatları değişmektedir. Nakliye aracı olarak gemiler trenler ve uçaklar tırlar kamyon ve kamyonetler hatta gerekli olan duruma göre küçük vasıtalar kullanılmaktadır.

Ev Den Eve Nakliye

Evden ava taşımacılık halk arasında en yaygın olan taşımacılık olmaktadır. Genelde şehirlerde daha çok kullanılan ev taşımacılığı artık gerekli duruma gelmiştir. Evlerin çok katlı olması ev eşyalarının daha fazla olup eskiye nazaran daha ağır eşyalardan oluşması nakliye sektörünü beslemiş olup ve her geçen gün daha da büyütmektedir.

İnsanların ev taşımacılığında evden eve nakliye şirketlerini tercih etmelerinin çok geçerli sebepleri bulunmaktadır. Ev eşyalarını taşıtmak isteyen işveren kendisi yorulmadan güvenli bir şekilde eşyalarını taşıtmaktadır. Nakliye şirketlerinin tercih edilmesinin gerekçeleri arasında taşınma işleminin daha kolay yapılması taşınan eşyaların paketlenmesi ve sigortalanması gibi durumlardır.

Çünkü bu nakliye şirketleri kendi ekipleri ile taşınması gereken ev eşyalarını zarar görmemesi için özel olarak ambalaj paketlemesi yapıyorlar. Şirketin özel nakliye araçlarında bulunan asansör sistemini kullanarak yüksek binalardan istenilen yükseklikteki evlere çıkartıyorlar. Ayrıca olası bir durumda zarar gören eşyaları sigortalayarak gerekli değer kadar ödemelerini yapmaktadırlar. Evden eve taşımacılık kısa mesafede olabiliyor iller arası uzak mesafelerde olabilmektedir. Özellikle İstanbul gibi metropol bir şehirde Esenyurt nakliyat en çok tercih edilen bir nakliye şirketi olmaktadır.

Ülkeler Arası Nakliye

İnsanoğlunun kesinlikle en büyük ihtiyacı ise ülkeler arası nakliye işlerinin gerekliliğidir. Artık günümüzde lojistik firmaları bu tür nakliye işlerini üstlenmektedir. Bu firmaların hem sorumlulukları hem de taşıdığı mallar diğer nakliye işlerine göre çok daha büyüktür. Ülkeler arası taşımacılıkta nakliye yelpazesi oldukça geniştir. Ülkeler arası taşımacılıkta her türlü nakliye işinin yapılması gerektiği için nakliye için kullanılan araçlarda farklılaşmaktadır. Bazı mallar için dondurucular gerekli olmaktadır. Bazı mallar için çok büyük konteynırlar gerekmektedir.

Ülkeler arası nakliyelerde uçaklar, trenler, Esenyurt nakliyat yük gemileri tırlar gibi büyük araçlar kullanılmaktadır. Lojistik yapan şirketler arasında canlı hayvan taşımacılığından tutunda sebze meyve gibi yüklerde bulunmaktadır. Gıda ürünlerinin taşınmasına uygun araçlar kullanılarak nakil işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu tür büyük sorumluluk gerek tiren şirketler sigortalı olup büyük yükler taşırlar. Evden eve taşıma işleri de yapan bazı şirketler bulunmaktadır. Yurt dışından ev eşyası nakliyesi yapmak için özel kiralık tren vagonları da nakliye sektörüne giren taşıma işlemleridir.

Fabrika Nakliyesi

Nakliye sektöründe büyük iş yerleri büyük fabrikalarda taşınması nakil olması gereke biliyor. Bu tür büyük iş yerlerinin taşınması gereken çok büyük makineleri bulunmaktadır. Ancak nakliye şirketleri bu tür ağır eşyaların nakliyesini de yapmaktadır. Bir fabrikanın kurulumu ve ya nakliyesi için gerekli olan araçları bulunan nakliye şirketleri her türlü ağır malları taşıya bilmektedirler. Bu nakliye işlemlerinde vinçler büyük tırlar kullanılmaktadır. Kuru Yük Taşımacılığı Nakliye şirketleri her türlü nakliye işlemi yaparken öncesinde ekspertiz yaparak fiyat belirler ve taşıdıkları malları sigorta etmeleri gerekmektedir.

Ancak izinsiz çalışan nakliye işi yapan araçlar ve kişilerde bulunmaktadır. Esenyurt nakliyat şirketleri ile anlaşma yapan işverenler bu konuya dikkat etmeleri gerekmektedir aksi takdirde zarara uğrayabilirler. Fabrika gibi büyük yük taşıma şirketleri evrak gibi ve ya evden ede taşımacılık gibi nakliye işlerini yapmazlar. Bu nakliye şirketlerinin araçları büyük araçlar ve vinçlerdir.

İş Yeri Nakliyesi

Esenyurt Nakliyat

İş yerleri nakliyesinde yine nakliye şirketleri devreye girmektedir. Bu iş yerleri marketler, hastaneler, bankalar, canlı hayvan nakliye işi, soğutucu gerektiren nakliye işleri, gibi daha pek çok işyerinin nakliyesi gerekmektedir. Bu gibi büyük yük taşıyan özel nakliye şirketleri bulunmaktadır. Bu nakliye şirketleri her türlü işyeri için özel taşımacılık yapabilmektedir. Taşınması gereken iş yerinin mallarına göre özel araçlar kullanan nakliye şirketleri bütün nakliye işlerinde olduğu gibi özel paketleme ve sigortalama işlemi uygulayarak taşıma yapmaktadır. Gerekli durumlarda gerektiği kadar büyük araç kullanabilir.

Nakliye araçları bazı iş yerlerinin özel değerlerine göre de zırhlı ve her türlü olası duruma göre güvenlikli olmaktadır. Bu şirketler medikal ürünlerin taşınmasında da özel paket sistemi kullanarak nakil işlemi yaparlar. Bu nakliye şirketlerinin müşterileri çok farklı alanlardan olabilirler çek farklı yük taşıması da yapmak zorunda kalabilirler. Bazı işyerleri için dondurucular gerekmektedir. Soğurucu gerektiren mallar için bu nakliye şirketlerinin özel araçları bulunmaktadır. Bu tür iş yeri nakliyesi yapan şirketler evden eve taşımacılık işlerini yapmazlar.

Evrak Nakliyesi

Esenyurt Nakliyat

Evrak gibi dosya ya da zarf gibi eşyaların nakliyesi de yapılmaktadır. Bazı şirketlerin ve bazı iş yerlerinin taşınması gereken evrakları olmaktadır evrak nakliyesi yapan özel nakliye firmaları bulunmaktadır bu firmalar özel iş yerlerinin evraklarını mesafe gözetmeksizin taşımacılığını yapmaktadırlar.

Bu taşıma işlemleri iş yerlerinin durumuna göre değişe bilir. Nakliyesinin yapılması gereken şey evrakta olabilir tek bir zarfta olabilir. Bu tür nakliyenin maliyeti ise kg olarak ölçülerek belirlenir. Bazı evraklar çok özel olabilir. Ancak bu tür özel paketlerde çok özel olarak güvenlikli ve özel paketler ve özel araçlar ile nakliyesi gerçekleştirilerek teslim edilir. Bu tür evrak taşımacılığını kargo şirketleri PTT gibi kurumsal nakliye şirketleri yapmaktadır. Evden eve taşıma şirketleri ya da büyük mal taşıma işlemi yapan şirketler evrak taşımacılığı yapmamaktadır.

Canlı Hayvan Nakliyesi

Esenyurt Nakliyat

Nakliye sektörünün içinde canlı hayvan taşımacılığı da yer almaktadır.  Çatalca Nakliyat Nakliye şirketleri her türlü canlı hayvan taşımacılığı da alanın dada görev yapmaktadır. Mesela özel atların nakliyesinde özel araçlar kullanılmaktadır. Besi hayvanlarının taşımacılığı ev hayvanlarının taşımacılığı gibi gerekli durumlarda nakliye şirketlerinin üstlendiği işlerdir.

Canlı hayvan taşımacılığı uçaklar, gemiler trenler ile de yapılmaktadır. Uluslararası ya da şehirlerarası yapılan canlı hayvan nakliyesinde hayvanların özelliklerine göre uygun araçlar kullanılarak yapılmaktadır. Canlı hayvan nakliyesini özel nakliye şirketlerinde kurumsal nakliye şirketleri de gerçekleştirmektedir. Canlı hayvan nakliyesi yapan nakliye şirketleri sadece hayvan taşımacılığı yapmaktadır. Bu şirketler ev eşyası ve büyük yük arz eden malların ve ya fabrika gibi yerlerin makinelerinin taşımacılığı yapmazlar.

Kargo Nakliyesi

Esenyurt Nakliyat

Kargo taşımacılığı da nakliye sektörünün bir parçasıdır. Kargo şirketleri kurumsal taşıma şirketleridir. Kargo taşımacılığında her türlü büyük küçük eşya ve ya evrak nakliyesi yapılabilir. Nakil edilecek eşyalar paketlenerek hazırlanır ve kargoya verilerek nakledilir. Kargo şirketleri taşıdıkları paketleri ağırlık olarak fiyat belirleyerek bedel biçerler. Kargo şirketleri toplu ev eşyası nakliyesi yapmazlar. Kargo şirketleri ancak kantarla ağırlık ölçüsü belirleye bilinecek kadar büyüklükte olan malların taşımasını yaparlar.

Kargo şirketlerinin bazı özel bölümleri canlı hayvan taşımacılığı da yapabilirler. Genelde tek paket olarak eşya nakliyesi yapan kargo şirketleri uluslararası ve şehirlerarası taşımacılıkta yaparlar. Halk arasında çok sık kullanılan kargo şirketleri büyük kamyonet ve küçük araçlar kullanırlar. Kurumsal şirket olan kargo şirketleri nakliye şirketleridir. Ağırlık birimi ölçüsü yaparak fiyat belirleyerek nakliye işlemini Gerçekleştirirler.

PTT Nakliyesi

Kurumsal olan PTT nakliye de taşımacılık sektöründe grev yapmaktadır. Kargo şirketleri gibi büyük küçük her türlü eşya taşımacılık yapan PTT de ağırlık ölçüsü ile fiyat belirleyerek nakil işlemi yapmaktadır. PTT nakliyenin taşımacılık bölümleri bulunmaktadır. PTT kargonun bir bölümü sadece kitap taşımacılığı yapmaktadır.

Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu bu bölüm oldukça uygun fiyatlarda kitap taşımacılığı yapmaktadır. Öğrenciler taşımak istedikleri kitaplarını koliler halinde hazırlayıp PTT kargoya haber verirler. PTT görevlisi kargoyu almaya geldiğinde taşınacak kolinin sadece kitap olduğundan emin olduktan sonra koliyi kapatıp kargo aracında hazır bulunan kantar ile tartarak fiyat belirler. Ancak bu bedel çok uygun olmaktadır. PTT kitap kargo şehirlerarası ve ya şehir içi taşımacılık olabilir.

PTT kargonun eşya taşımacılığı da bulunmaktadır. Eşya taşımacılığında PTT kargo ev eşyası ve ya eşya yoğunluğu olan her türlü eşya taşımacılığı da yapmaktadır. Halk arasında genelde PTT evrak taşımacılığında kullanılmaktadır. Kurumsal olan PTT evrak taşımacılığında en güvenli nakliye sistemidir. PTT artık para transfer işlemleri de yaptığı için pek çok kişi tarafından en güvenli taşıma işi unvanını almış bulunmaktadır. PTT nakliye işlemlerini yaparken en uygun fiyat ile taşıma yapan olarak bilinmektedir. PTT taşıma aracı olarak uçak ve büyük küçük taşıma aracı kullanmaktadır.